ENJOY Led Floor Lamp (E27) 180 cm in Metal
Available in stock
Modern Floor Lamp Arco Black Metal For Living Room Enjoy PT Fan Europe
ENJOY arched floor lamp made of black painted metal with black fabric lampshade that guarantees effective brightness.
The structure is fixed and cannot be adjusted.
On/off foot switch and 230 cm long electric cable.
Equipped with a traditional E27 lamp holder. The bulb can be purchased separately by choosing the power and color of the light according to your preferences.
Technical Information
| Height | 180 cm |
| Length | 150 cm |
| Number of lights | 1 |
| Bulbs or Integrated LED | E27 |
| Supply voltage | 220/240V |
| Bulb included | NO |
| Energy class | A → G |
| Product type | Floor lamp |
| Form | Roundabout |
| Style | Modern |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| IP Rating | IP20 |
Shipments
Shipments
We ship throughout Italy with reliable couriers and fast delivery in 24/72 business hours. Shipping is free for orders over €99. You will receive a tracking link for your package as soon as it is dispatched.
Returns and Refunds
Returns and Refunds
You have 14 days from delivery to return the product, if intact and in its original packaging. Once the return has been received and verified, we will proceed with the refund using the same payment method.
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your card information.

