ISOTTA Floor Lamp 3 LEDs (E14) 172 cm in Metal
Available in stock
Handcrafted Ivory Metal Floor Lamp Classic Three White Flower Glass Shades Isotta Fan Europe
| Height | 172 cm |
| Diameter | 48 cm |
| Number of lights | 3 |
| Bulbs or Integrated LED | E14 |
| Power supply voltage | 220/240V |
| Bulb included | NO |
| Energy class | A → G |
| Product type | Floor Lamp |
| Style | Classic |
| Material | Metal |
| Color | Ivory |
| IP classification | IP20 |
Shipments
Shipments
We ship throughout Italy with reliable couriers and fast delivery in 24/72 business hours. Shipping is free for orders over €99. You will receive a tracking link for your package as soon as it is dispatched.
Returns and Refunds
Returns and Refunds
You have 14 days from delivery to return the product, if intact and in its original packaging. Once the return has been received and verified, we will proceed with the refund using the same payment method.
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your card information.

