KLIO CCT 21.1 cm Square Led 36w Die-cast Aluminum Wall Lamp
Available in stock
KLIO Q21 square ceiling light by Intec Light made of embossed white die-cast aluminium, with acrylic diffuser.
Light source composed of 36 watt SMD LEDs, with integrated CCT technology that allows you to select the color temperature of the light during installation, being able to choose between 3000k warm light and 4000k natural light. Driver included.
A ceiling lamp with an excellent quality-price ratio that is characterized by its versatility and its simple and minimal design, thanks to its small size it is ideal for illuminating small and medium-sized spaces such as corridors, entrances and small rooms both in your home and in accommodation facilities such as studios and commercial premises.
| Height | 5 cm |
| Length | 21.1 cm |
| Length | 21.1 cm |
| Bulbs or Integrated LED | INTEGRATED LED |
| Supply voltage | 220/240V |
| Watt | 36 W |
| Lumen | 4600 Lumen |
| Color Temperature (K°) | Adjustable CCT |
| Dimmable | NO |
| Driver | Included |
| Product type | Ceiling light |
| Form | Square |
| Style | Modern |
| Material | Aluminum |
| Color | White |
| IP Rating | IP20 |
Shipments
Shipments
We ship throughout Italy with reliable couriers and fast delivery in 24/72 business hours. Shipping is free for orders over €99. You will receive a tracking link for your package as soon as it is dispatched.
Returns and Refunds
Returns and Refunds
You have 14 days from delivery to return the product, if intact and in its original packaging. Once the return has been received and verified, we will proceed with the refund using the same payment method.
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your card information.

